Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Systemy detekcji gazów

Systemy detekcji gazów przodujących producentów takich jak Hekato, Sensor Tech są już w zasadzie nieodzownym elementem budynków mieszkalnych czy przemysłowych.
Systemy stosowane w garażu np. Detektory tlenków Hekato/ Sensor Tech sygnalizują przekroczenie określonego stężenia gazu poprzez uruchomienie tablic sygnalizacyjnych „opuścić garaż”, podpiętych sygnalizatorów a także uruchomieniem wentylatorów wg. przyjętych scenariuszy.

Jakie gazy wykrywają detektory Hekato?

Detektory gazów Hekato wykrywają takie gazy jak:

  • tlenek węgla
  • dwutlenek węgla
  • czynniki chłodnicze
  • metan
  • propan butan
  • dwutlenek azotu

Jak działa detektor gazów Hekato?

Detektor Hekato mierzy stężenie gazu w powietrzu. Kiedy nasycenie substancji trujących zbliża się do granicy bezpieczeństwa system alarmujący o zagrożeniu uruchamia się. Z chwilą przekroczenia stężenia zostaje włączony sygnał dźwiękowy i świetlny. Na rynku istnieją również czujniki, które automatycznie odcinają dopływ gazu jak i włączenie wentylatora, dzięki któremu opary trujące mogą zostać usunięte z pomieszczenia. System detekcji gazów Hekato powinny być instalowane w miejscach, gdzie stężenie gazu może przekroczyć niebezpieczne wartości. W garażach często montowane są akcesoria systemu detekcji Hekato w postaci tablic sygnalizacyjnych „Opuścić garaż”. Tablica sygnalizacyjna Hekato należy do optycznych komunikatów alarmowych z funkcją sygnalizacji akustycznej. Komunikat alarmowy jest podświetlany naprzemiennie z sygnalizacją akustyczną.

Gdzie powinny być zamontowane systemy detekcji gazów Hekato?

Systemy detekcji gazów Hekato wskazane są do zamontowania w miejscach, gdzie istnieje możliwość ulotnienia się gazów toksycznych jak i wybuchowych. Zadaniem systemów Hekato jest ochrona życia i zdrowia człowieka. Poprzez odpowiednie dobranie systemu detekcji gazów Hekato pracownicy jak i osoby przebywające na terenie budynku będą bezpieczne.