Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Czujniki przeciwpożarowe

Z myślą o ewentualnym starciu z nieposkromionym żywiołem jakim niewątpliwie jest ogień, warto zadbać o skuteczne i efektywne rozwiązania odznaczające się bardzo szybkim czasem reakcji pozwalającym na przedsięwzięcie kroków mających na celu nie tylko zminimalizowanie zniszczeń, ale również ochronę ludzkiego zdrowia i życia.

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo w zakładach pracy, przedsiębiorstwach, budynkach użyteczności publicznej, szkołach, a także prywatnych mieszkaniach, czy też w każdym innym miejscu, dlatego też zadbaliśmy o to, by w ofercie naszego sklepu online znalazły się wyłącznie najbardziej cenione czujniki przeciwpożarowe, które stanowią element detekcyjny automatycznego systemu sygnalizacji pożaru.

Rodzaje czujników – jakie czujki przeciwpożarowe znajdziesz w ofercie naszego sklepu?

Czujki adresowalne

Ten rodzaj czujek dedykowany jest przede wszystkim pomieszczeniom charakteryzującym się dużą wysokością oraz kubaturą – czujki adresowalne z powodzeniem mogą być wykorzystywane m.in. na lotniskach, w galeriach handlowych, halach produkcyjnych, jak i w salach koncertowych.

Sekret skuteczności działania tego rodzaju czujek jest bezpośrednio związany z ich budową. Czujki adresowalne składają się z urządzenia zasadniczego oraz zwierciadła pryzmatycznego, które montowane są na przeciwległych do siebie ścianach i to właśnie poprzez analizę przejrzystości powietrza między tymi dwoma elementami są one w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości i w razie potrzeby przejść w stan alarmowy zawiadamiający centralę o konieczności podjęcia akcji przeciwpożarowej. W zależności od wybranego modelu czujek adresowalnych możemy mówić o różnych zasięgach działania (mieszczących się w przedziale 5-200 metrów), odmiennej maksymalnej szerokości pola prawidłowej detekcji wiązki podczerwieni oraz ilości zwierciadeł uzależnionej od wielkości zasięgu.

Odznaczające się łatwym montażem czujki przeciwpożarowe, wyposażone są w 3 tryby aktywności: pryzmatowy, wyrównujący oraz standardowy, a także trzy tryby czułości, tak więc decydując się na to rozwiązanie możesz mieć pewność, że czujki adresowalne zapewnią Ci optymalne wsparcie i ochronę.

Czujki konwencjonalne

To czujki, które doskonale sprawdzają się w prostszych i mniej rozbudowanych projektach systemów przeciwpożarowych. Mimo, że czujki konwencjonalne nie należą do najbardziej skomplikowanych pod względem budowy, to nie można im odmówić funkcjonalności – dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie mikroprocesorów nowej generacji i złożonych algorytmach detekcji i interpretacji zdarzeń są one w stanie skutecznie wykryć wszelkie fałszywe alarmy spowodowane wystąpieniem zakłóceń elektromagnetycznych. Ponadto, warto również podkreślić fakt, że to właśnie czujki konwencjonalne odznaczają się bezbłędną przydatnością podczas wykrywania dymu z powolnego spalania bezpłomieniowego unoszącego się z instalacji elektrycznej bądź wolno tlących się materiałów, które w efekcie generują większe cząstki dymku widzialnego.

To jednak jeszcze nie wszystko! Dzięki wyposażeniu w aż 5 trybów pracy (które znajdziesz w najbardziej popularnych modelach czujek konwencjonalnych) każde niepokojące zdarzenie takie jak chociażby przekroczenie ustawionego poziomu progowego przez sensor dymu, czy też nagły wzrost temperatury przekraczający próg zadziałania zostaje zarejestrowane, a Ty w przypadku zaistnienia poważnej sytuacji zostajesz powiadomiony o stanie alarmu pożarowego.

Czujki autonomiczne

Są to detektory, które wyposażone są w niezależne źródło zasilania oraz osoby sygnalizator świetlny, jak i dźwiękowy i z tego też względu mogą być one zamontowane kompletnie niezależnie od całego układu bądź też włączone w łańcuch urządzeń tworzących instalację alarmową. Głównym zadaniem czujek autonomicznych jest nie tylko ostrzeganie przed utleniającym się gazem, czy też rozprzestrzeniającym się pożarem, ale również zalaniem wodą i z tego też względu często umieszczane są one w kotłowniach, łazienkach oraz w pobliżu wszystkich tych miejsc, które wyposażone są w urządzenia zasilane gazem.

W przypadku czujek autonomicznych możemy mówić o sensorach elektromechanicznych bądź optycznych, a także sygnalizacji akustycznej bądź optycznej. Poszczególne modele czujek autonomicznych różnią się od siebie również m.in. sposobem montażu (ścienny lub sufitowy) oraz rodzajem zasilania, które może mieć postać wbudowanej baterii litowej lub też baterii 9V.

Sprawdzone i skuteczne rozwiązania? Zajrzyj do szczegółowej oferty naszego sklepu, w którym znajdziesz nie tylko czujniki przeciwpożarowe, ale również wiele innych niezbędnych produktów zapewniających bezpieczeństwo każdego dnia.