Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Zwory elektromagnetyczne

Zwory elektromagnetyczne są alternatywą dla stosowanych w systemach kontroli dostępu elektrozaczepów. Zwora elektromagnetyczna składa się z elementu wykonawczego, który zawiera elektromagnes, montowany na ramie drzwi oraz metalowej płytki, umieszczonej na skrzydle drzwi. Zwory elektromagnetyczne są stosowane jako urządzenia wykonawcze pozwalające na dostęp do konkretnych pomieszczeń.

Gdzie stosuje się zwory elektromagnetyczne?

Zwory elektromagnetyczne stosuje się w systemach kontroli dostępu zamiennie z elektrozaczepami rewersyjnymi, czyli tam, gdzie przepisy bezpieczeństwa wymagają otwarcia drzwi po zaniku napięcia w systemie kontroli np. wyjściach ewakuacyjnych czy przeciwpożarowych. Zwory elektromagnetyczne nie posiadają ruchomych elementów mechanicznych, dlatego praktycznie w ogóle nie występuje zużycie elementów. Z tego względu zwora elektromagnetyczna stosowana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Jakie są zalety zwory elektromagnetycznej?

Zwory elektromagnetyczne do drzwi działają na bardzo prostej zasadzie. Elektromagnes montowany jest w ościeżnicy a płyta zwierna w skrzydle. Elektromagnes wymaga doprowadzenia zasilania, ponieważ go aktywuje i przez to uniemożliwia otwarcia drzwi. Kiedy zasilanie zostanie przerwane magnes przestaje przyciągać metalową płytę zwierną i drzwi otwierają się. Zalety zwory elektromagnetycznej to między innymi:

  • trwałość
  • prosty montaż
  • mały gabaryt

W naszym asortymencie występuje duży wybór zwory elektromagnetycznej w świetnej cenie. Wszystkie zwory elektromagnetyczne są solidnie wykonane i mają określone parametry jak i konstrukcje.